طرز تهیه آب هندوانه

طرز تهیه آب هندوانه
طرز تهیه آب هندوانه

طرز تهیه آب هندوانه

 

آب هندوانه یکی از پرطرفدارترین و خوشمزه ترین نوشیدنی های طبیعی در سراسر جهان می باشد، برای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

مواد لازم

 یخ خرد شده 3 پیمانه
خاک قند ½ 1 قاشق غذاخوری
هندوانه بدون هسته 3 پیمانه

 

دستور تهیه آب هندوانه

 

مرحله اول

ابتدا هندوانه را به صورت اسلایس برش می زنیم سپس تخمه های هندوانه را با یک خلال دندان بیرون می کنیم. با این روش خیلی سریع تمام تخمه های هندوانه جدا می شوند و نیازی نیست زمان زیادی برای این کار بگذارید.

مرحله دوم

در ادامه پوست اضافی اسلایس های هندوانه را جدا می کنیم، بعد هندوانه های خرد شده را داخل میکسر یا مخلوط کن می ریزیم و چند پالس می زنیم تا حجم هندوانه ها کم شود و پایین تر بروند تا برای باقی مواد جا باز شود.

مرحله سوم

البته اگر میکسر یا مخلوط کن شما بزرگ و جادار است نیازی به این کار نیست. در ادامه پودر قند یا شکر را به مواد اضافه می کنیم و چند پالس می زنیم تا شکر به طور کامل و یکدست در آب هندوانه حل شود. در پایان یخ را اضافه می کنیم.

مرحله چهارم

پس از اضافه کردن یخ دو دقیقه دیگر مواد را میکس می کنیم تا یخ به طور کامل پودر شود. حالا آب هندوانه را داخل لیوان های پایه بلند می ریزیم و به وسیله اسلایس های هندوانه، برش های لیمو ترش یا هر چیزی دیرگی به سلیقه خود تزیین کرده و سرو می نماییم.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید