اسکراب صورت و فواید آن چیست؟ | sc31 آیلامارکت
اسکراب صورت و فواید آن چیست؟

اسکراب صورت و فواید آن چیست؟

اسکراب یا همان لایه‌برداری، پوست شامل از بین بردن سلول‌های مرده روی پوست و پینه‌ها و سختی‌های ایجاد شده بر پوست و از بین بردن خطوط سطحی است. معمولاً پوست‌های چرب دچار سختی و تجمع سلول‌های مرده می‌شوند. تجمع سلول‌های مرده روی پوست معمولاً به سیاه شدن و سخت شدن پوست می‌انجامد. بعد از انجام اسکراب، اغلب جوش‌های سطحی و سختی پوست و پینه‌های سطحی برطرف می‌شود و پوست احساس سبکی می‌کند. معمولاً افرادی که اسکراب انجام می‌دهند، بعد از انجام آن احساس خنکی و تازگی را روی پوست صورتشان احساس می‌کنند.

در چه نقاطی باید اسکراب استفاده شود.

هنگامی‌که می‌خواهید از اسکراب برای صورتان استفاده کیند،موهایتان را به کمک یک کش یا تل به عقب ببرید تا کاملاً صورتتان نمایان باشد و مواد اسکراب به تمام صورتتان برسد. قبل از استفاده از مواد اسکراب معمولاً صورت باید کمی مرطوب باشد تا مواد اسکراب که تقریباً با شکل جامد است، روی پوست صورت پخش شود برای این منظور از نوک انگشتان خود استفاده کنید. از قسمت پایین چانه شروع کنید و به حالت دورانی مواد را روی تمام‌صورت بمالید سعی کنید هنگامی که به نواحی بالایی لب و زیر چشم رسیدید بسیار با احتیاط عمل کنید هرگز مواد را به پلک‌های تان نزنید در قسمت‌های پیشانی و چانه بیشتر از مالش‌های دورانی استفاده کنید. در این قسمت‌ها، بیشتر از بقیه قسمت‌های صورت،سلول‌های مرده جمع می‌شوند. لازم نیست برای مالیدن اسکراب روی صورت از اسفنج یا کاردک برای مالش مواد استفاده کنید. چون این ابزار مواد اسکراب را به خود جذب می‌کند و نمی‌گذارد پوست از مواد معدنی استفاده کند. هنگام شست و شوی اسکراب از روی صورت دقت کنید مواد هرگز وارد چشم نشود. پس از شستن کامل مواد از روی پوست صورتتان با یک کرم مرطوب‌کننده سبک از پوست صورتتان که حالا جوان و تازه است مراقبت کنید. و یا از ماسک لیفتینگ استفاده نمایید. (ماسک لیفتینگ الکسیر ایکسی)

اسکراب‌های پیشنهادی ما: اسکراب الکسیر ایکسی و یا اسکراب رطوبت رسان اناگرین است که با پایه کاملاً طبیعی و گیاهی پوست را پاکسازی کرده، ضمن شفاف کنندگی و احیاکنندگی، قابض منافذ باز پوست نیز هستند.

چه موقع و چه مقدار باید از اسکراب استفاده کنیم؟

معمولاً استفاده از اسکراب صورت با توجه به میزان چربی پوست یک هفته یا دو هفته در میان توصیه می‌شود.پوست‌های چرب به دلیل چربی زیاد که دارند، ممکن است در فواصل نزدیک‌تر به اسکراب در فصول مختلف نیز متفاوت است. مثلاً در فصل تابستان با وجود هوای گرم و تعرق زیاد معمولاٌ سلول‌ها بیشتر مرده و در پوست جمع می‌شوند. به علاوه استفاده از کرم‌های ضد آفتاب نیز به تجمع بیشتر سلول‌های مرده می‌افزاید. در فصل زمستان حتی پوست‌های چرب نیز کمتر به اسکراب پوست نیاز خواهند داشت. استفاده مرتب و به‌موقع از اسکراب ها باعث از بین رفتن چین‌های سطحی نیز خواهد شد. بنابراین اگر قصد استفاده از اسکراب را دارید،حتماً در فواصل زمانی منظم از آن استفاده کنید تا تأثیر مناسب را بر پوست صورتتان بگذارد. برای پوست‌های بسیار خشک و حساس استفاده از اسکراب توصیه نمی‌شود.

اشتراک گذاری