طرز تهیه اسموتی خرما

طرز تهیه اسموتی خرما
طرز تهیه اسموتی خرما

طرز تهیه اسموتی خرما

 

اسموتی خرما یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه و بسیار مقوی بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

مواد لازم

خرما 11 عدد
موز رسیده 2 عدد
نمک نوک قاشق چای خوری
شیر کم چرب یک پیمانه
عسل یک قاشق چای خوری
یخ خرد شده یک پیمانه

 

دستور تهیه اسموتی خرما

مرحله اول

برای تهیه اسموتی خرمای خوشمزه ابتدا موز را داخل فریزر قرار می دهیم تا کاملا منجمد شود، حالا پوست و هسته خرماها را جدا می کنیم و خرماها را داخل مخلوط کن یا میکسر می ریزیم، سپس موز یخ زده را به میکسر یا مخلوط کن مان اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پودر نارگیل را به همراه مغز گردو، پودر دارچین و شیر سرد به مخلوط کن یا میکسر اضافه می نماییم و مواد را چند دقیقه میکس می کنیم تا کاملا میکس و یکدست شوند،حالا کره بادام زمینی را اضافه می کنیم و با دیگر مواد میکس می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله بعد از اینکه اسموتی آماده شد آنرا داخل ۲ لیوان بزرگ می ریزیم، حالا به سلیقه خود با پودر نارگیل، پودر پسته و میوه های فصل تزیین می کنیم و تا زمان سرو در یخچال قرار می دهیم تا اسموتی خنک بماند.

مرحله چهارم

در صورتی که مخلوط کن یا میکسر در دسترس نداشته باشیم می توانیم موز یخ زده را رنده کنیم، سپس خرماها را با گوشتکوب له کنیم. در ادامه دیگر مواد را اضافه کنیم و با همزن دستی یا قاشق مخلوط کنیم تا مواد با هم یکدست شوند.

دیدگاهتان را بنویسید