طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان و لیمو

طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان و لیمو
طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان و لیمو

طرز تهیه دمنوش گل گاو زبان و لیمو

 

دمنوش گل گاو زیبان و لیمو یکی از انوع دمنوش های سالم خوشمزه بین المللی است که با روش های متنوعی تهیه می شود. این دمنوش خوشمزه که به دمنوش آرامش بخش نیز شهرت دارد می تواند برای بهبود اعصاب بسیار موثر باشد. در این دستور این دمنوش خوشمزه را به همراه لیمو ترش درست می کنیم که طعمی خاص و به یاد ماندنی دارد. از این دمنوش خوشمزه می توانیم به جای نوشیدنی داغ یا سرد هم در مجالس و مهمانی های خود به عنوان نوشیدنی پذیرایی استفاده کنیم تا علاوه بر نوشیدن یک نوشیدنی خوش طعم، یک معجون آرامش بخض نیز نوش جان کرده باشید، برای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

 

مواد لازم

آب جوش 2 لیوان
گل گاو زبان 10 گرم
لیموی ورق شده چند تکه
نبات یا عسل اختیاری

 

 

دستور گل گاو زبان و لیمو عمانی

 

 

مرحله اول

برای درست کردن این دمنوش آرامش بخش گل گاو زبان و لیمو عمانی اول لیموها را می شوییم و روی تخته آشپزخانه قرار می دهیم و با چاقو کاملا تیز اول سرو ته هر کدام را می گیریم و بعد به صورت ورقه ای برش می دهیم.

مرحله دوم

حالا درون سینی آن را می چینیم و جلو آفتاب قرار می دهیم و یا می توانید روی شوفاژ پارچه ای تمیز پهن کنید و لیموها را روی آن بچینید و زمانی که رنگ ان ها قهوه ای روشن و خشک شدند آن ها را جمع می کنیم.

مرحله سوم

سپس در ظرفی می گذاریم و در آن را می بندیم و در جای خشک و خنکی قرار می دهیم و هر زمان که هوس گل گاو زبان کردیم. آب کتری که جوش آمد گل گاو زبان و یک الی 2 حلقه لیمو خشک را داخل قوری می گذاریم

مرحله چهارم

حالا آب جوش روی آن می ریزیم و قوری را روی کتری قرار می دهیم تا به مدت 15 الی 20 دقیقه کاملا دمنوش دم بکشد. رنگ دمنوش گل گاو زبان و لیمو خشک تقریبا شبیه به چای می شود و آنوقت در لیوان می ریزیم و همراه با نبات نوش جان کنید.

دیدگاهتان را بنویسید