طرز تهیه قهوه فرانسه

طرز تهیه قهوه فرانسه
طرز تهیه قهوه فرانسه

طرز تهیه قهوه فرانسه

 

قهوه فرانسه یکی از نوشیدنی های خوشمزه و پرطرفدار بین المللی است که با پودر قهوه تهیه می شود. این نوشیدنی که به صورت داغ سرو می شود، همانگونه که از نامش مشخص است یک نوشیدنی معروف فرانسوی است که در دسته بندی قهوه های دمی قرار می گیرد. این قهوه به دلیل اینکه به صورت دمی تهیه می شود، دارای کافئین بالایی است و بهتر است قبل از خواب مصرف نشودف چون می تواند باعث بی خوابی شود.

.نکته دیگر در مورد قهوه فرانسه این است که این قهوه سبک است و می تواند یک گزینه بسیار مناسب برای وعده صبحانه باشد، برای تهیه این قهوه معمولا از فرنچ پرس استفاده می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

 

مواد لازم

پودر قهوه فرانسه 3 قاشق سوپ خوری
آب داغ 2 فنجان بزرگ

 

دستور تهیه قهوه فرانسه

 

مرحله اول

برای درست کردن قهوه فرانسه اول به اندازه 1/3 فرنچ پرس آب کاملا جوش درون آن می ریزیم و آب را بر می گردانیم تا دمای فرنچ بالا برود و بعد قبل از اینکه آب گرم شود، آن را بیرون می ریزیم. پودر قهوه فرانسه را داخل فرنچ می ریزیم.

مرحله دوم

سپس آنرا کمی تکان می دهیم تا روی قهوه صاف شود و بعد 1/3 آب با دمای 90 درجه (از جوش تازه افتاده باشد) به قهوه اضافه می کنیم و 40 ثانیه اجازه می دهیم تا با هم ترکیب شود و بعد با قاشق مواد را هم می زنیم تا کاملا حل شوند.

مرحله سوم

آن وقت تا زیر دسته فرنچ آب 90 درجه اضافه می کنیم و درب آن را می گذاریم و دیگر به آن دست نمی زنیم و اجازه می دهیم تا قهوه به مدت 5 دقیقه دم بکشد. بعد از گذشت زمان ذکر شده اهرم فرنچ را آرام به پایین فشار می دهیم.

مرحله چهارم

تا ذرات معلق روی قهوه به مرور توسط فیلتر فرنچ به سمت پایین هدایت شوند و قهوه فرانسه خوشرنگ و لعاب دار شود. در آخر قهوه فرانسه آماده شده را داخل فنجان های مخصوص می ریزیم و به صورت داغ سرو می کنیم. نوش جان.

دیدگاهتان را بنویسید