طرز تهیه میلک شیک طالبی

طرز تهیه میلک شیک طالبی
طرز تهیه میلک شیک طالبی

طرز تهیه میلک شیک طالبی

 

در این روز های گرم تابستان ما به یک نوشیدنی سرد، خنک و خاص احتیاج داریم که انرژی از دست رفته مارا کامل کند.میلک شیک طالبی یکی از انواع نوشیدنی های خنک، پر انرژی و خاص فصل تابستان است، برای مشاهده این آموزش در ادامه با سایت مجله آیلا همراه باشید.

مواد لازم میلک شیک طالبی

بستنی طالبی   2 لیوان

یخ      2 لیوان خردشده

خامه   150 گرم

طالبی   1 عدد متوسط

شکر     به مقدار دلخواه

دستور تهیه میلک شیک طالبی

مرحله اول

ابتدا طالبی را از وسط برش می زنیم و تخمه های انرا خارج می کنیم، سپس پوست طالبی را جدا می کنیم و گوشت میوه را داخل مخلوط کن می ریزیم. در ادامه شیر را به همراه بستنی، یخ، شکر و خامه داخل مخلوط کن می ریزیم.

مرحله دوم

چند پالس می زنیم تا مواد به خوبی میکس و یکدست شوند، سپس درون لیوان های پایه بلند می ریزیم و آنرا تزیین می کنیم. برای تزیین میلک شیک طالبی می توانیم از تکه های طالبی به همراه خامه فرم داده استفاده کنیم.

مرحله سوم

اگر به مخلوط کن یا میکسر دسترسی ندارید می توانید این نوشیدنی خوشمزه  و خاص را به صورت دستی هم درست کنید. ابتدا طالبی را داخل یک ظرف بزرگ رنده می کنیم، سپس باقی مواد را به آن اضافه می کنیم و با هم مخلوط میکنیم تا یکدست شوند.

مرحله چهارم

پس از اینکه میلک شیک آماده شد، آنرا تا زمان سرو در یخچال قرار می دهیم. اگر می خواهید این نوشیدنی را به صورت رژیمی هم درست کنید می توانید خامه و شکر را حذف کنید و به جای خامه و شکر کمی شیر اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید