طرز تهیه چای سرد
طرز تهیه چای سرد

 

طرز تهیه چای سرد

 

 

چای سرد یکی از انواع نوشیدنی های خوشمزه بین المللی است که با طعم های بسیار متنوعی تهیه می شود. این نوشیدنی خوشمزه در سراسر جهان دارای محبوبیت زیادی می باشد و می توانیم به راحتی در سوپرمارکت ها آنرا به صورت بسته بندی شده تهیه کنیم. البته شاید خیلی از ایرانی ها با این چای آشنایی نداشته باشند، چون ما ایرانی ها چای را به صورت داغ مصرف می کنیم. این نوشیدنی با طعم های بسیار متنوعی درست می شود و به سلقه خود می توانیم از انواع مواد طعم دهنده برای تهیه این چای خوشمزه استفاده کنیم، رای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

 

مواد لازم

چای سبز یا سیاه ½ پیمانه چای خوری
لیمو ترش 1 عدد
نعنا تازه 4 شاخه
یخ 4 قالب کوچک
عسل 1 یا 2 قاشق چای خوری

 

 

دستور تهیه چای سرد

 

مرحله اول

برای درست کردن این چای سرد خوشمزه اول آب جوش داخل قوری می ریزیم و چای را به آن اضافه می نماییم و لیمو را نصف می کنیم و ته یکی از نیمه های لیمو را با چاقو می گیریم و داخل قوری قرار می دهیم.

مرحله دوم

در این مرحله نعناع های را می شوییم و با دست تکان می دهیم تا آب اضافی شان گرفته شود، حالا درون قوری می گذاریم و اجازه می دهیم تا چای دم بکشد. بعد از اینکه چای دم کشید و فقط کمی گرم بود.

مرحله سوم

توسط صافی درون لیوان مورد نظرمان می ریزیم و به اندازه دو بند انگشت سطح روی لیوان را خالی می گذاریم و بعد عسل را اضافه می کنیم و با قاشق آن ها را هم می زنیم و بعد نصف دیگر لیمو را روی تخته آشپزخانه حلقه حلقه می کنیم.

مرحله چهارم

حالا درون چای قرار می دهیم و آن وقت چند شاخه نعناع را نیز می شوییم و تکان می دهیم و داخل لیوان چای می گذاریم و با قاشق مواد را هم می زنیم تا عطر مواد داخل چای بپیچد و بعد یخ های خرد را روی چای می ریزیم.

مرحله پنجم

در پایان چند قطره آب لیمو ترش نیز روی یخ ها می ریزیم و یک نی نیز درون لیوان قرار می دهیم و چای سرد متفاوت و خوش طعم ما آماده نوش جان کردن است. توصیه می کنیم حتما این نوشیدنی خاص را تجربه کنید.

اشتراک گذاری