طرز تهیه چای کرک

طرز تهیه چای کرک
طرز تهیه چای کرک

طرز تهیه چای کرک

 

چای یکی از نوشیدنی های رایج در سراسر جهان است که در ایران و آسیا طرفداران و مصرف کنندگان بیشتری نسبت به بقیه کشورهای دیگر دارد. چای کرک یک نوع چای گیاهی است که با شیر تهیه می شود. این چای به علت داشتن میخک و زنجبیل و بادیان ستاره ای، خیلی طعم خوب و خوشمزه ای دارد و می توان آن را تهیه و همراه با شکر یا عسل و هر نوع شیرینی یا کیکی آن را تهیه کرد. برای مشاهده آموزش طرز تهیه چای کرک در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

 

مواد لازم

آب 3 لیوان
شیر 1 لیوان
شکر به مقدار دلخواه
میخک 3 دانه
هل 4 دانه
چای 1 قاشق غذاخوری پر
پادیان ستاره ای 1 دانه
چوب دارچین 1 عدد
زنجبیل تازه ۱ تکه در صورت تمایل

 

 

طرز تهیه چای کرک

 

 

مرحله اول

برای درست کردن چای کرک جنوبی در اول کار، آب را درون کتری می ریزیم و می گذاریم روی حرارت تا به طور کامل به جوش آید. حالا چای و شکر و هل و میخک و بادیان ستاره ای را به همراه چوب دارچین و زعفران به آن اضافه می نماییم.

مرحله دوم

حالا اجازه می دهیم با حرارت خیلی کم، حدود یک ربع ساعت بجوشد. در این مرحله شیر را به کتری اضافه می نماییم. حالا با حرارت کم اجازه می دهیم ۵ دقیقه دیگر بجوشد. در دستور اصلی از شیر چای حاضر استفاده می شود که چون برای همه در دسترس نیست،

مرحله سوم

همان شیر ساده هم می توان استفاده کرد. وقتی شیر در حال جوشیدن است امکان سر رفتن شیر زیاد است. باید مواظب باشیم که سر نرود. بعد از ۵ دقیقه چای آماده است. می توان آن را سریع استفاده کرد یا از صافی رد کرد و درون فلاسک چای بریزیم و بعد مصرف بنمایید.

دیدگاهتان را بنویسید