طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی
طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

طرز تهیه موهیتو توت فرنگی

 

موهیتو توت فرنگی یکی از انواع نوشیدنی های پرطرفدار بین المللی است که با مواد متنوعی تهیه می شود، برای مشاهده این آموزش در ادامه با مجله آیلا همراه باشید.

 

مواد لازم برای موهیتو توت فرنگی

توت فرنگی :برای هر نفر، سه تا پنج
نعنای تازه :چهار تا پنج شاخه
لیمو ترش تازه :برای هر نفر نصفآب گاز دار :یک پیمانه
عرق نعنا:نیم پیمانه درصورت تمایل

 

مواد لازم برای شربت

شکر نرم و ریز:یک پیمانه
آب:یک پیمانه
نعنای کوبیده یا کمی ساطوری:یک پیمانه
آب لیمو ترش تازه:دو تا سه قاشق غذاخوری

 

 

دستور تهیه موهیتو توت فرنگی

 

مرحله اول

برای تهیه موهیتو توت فرنگی خوشمزه ابتدا گلبرگ های بالای توت فرنگی ها از آن را جدا می کنیم، حالا توت فرنگی ها را می شوییم و درون مخلوط کن یا میکسر می ریزیم. در ادامه آب را به همراه شکر و نعناع را به مخلوط کن و محتوای آن اضافه می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله پوست لیمو ترش و هسته هایش را جدا می کنیم حالا آنرا به همراه یخ خرد شده به میکسر یا مخلوط کن اضافه می کنیم. در ادامه مواد را چند دقیقه میکس می کنیم تا میکس و یکدست شوند حالا درون لیوان می ریزیم.

مرحله سوم

در صورتی که دوست دارید موهیتو را به صورت شیرین سرو کنید می توانید مقداری شکر را به اندازه دلخواه بیشتر کنید. و در صورتی که موهیتو را با طعم ترش تری می پسندید می توانید به جای نصف لیمو ترش از یک لیموی کامل استفاده کنید.

مرحله چهارم

در صورتی که میکسر یا مخلوط کن در دسترس نداشته باشیم توت فرنگی ها را به دلخواه له یا رنده می کنیم، حالا باقی مواد را اضافه می کنبم و با همزن دستی یا برقی مواد را میکس می کنیم تا یکدست شوند، سپس سرو می ماییم.

دیدگاهتان را بنویسید